Medžiagos, naudojamos vandens filtravimui

vandens filtrai

Kiekvieną dieną bet kurio filtro kasetė palaipsniui tampa purvina. Visas vandenyje buvęs purvas lieka sorbentinėse medžiagose ir audinių bei membranų paviršiuje. Laikui bėgant nuosėdų sluoksnis tampa toks tankus, kad nustoja pro save praleisti vandenį. Visada pagalvokite apie kasetės keitimą laiku. Užteršimo greitis priklauso nuo vandens filtrų dydžio ir medžiagos, taip pat nuo filtro naudojimo dažnumo.

Aktyvuota anglis

Aktyvuota anglis yra viena iš labiausiai paplitusių medžiagų. Pigu, efektyvu – pati gamta bandė padėti apsivalyti nuo kenksmingų nešvarumų. Dažniausiai naudojama presuota ir granuliuota anglis. Sulaiko chlorą, kuris ištirpinamas vandenyje jo valymui, taip pat geležį. Po anglies filtrų skystis nustoja turėti būdingą metalo skonį.

Propilenas

Putotas propilenas yra sintetinė medžiaga, naudojama įvairioms mechaninėms priemaišoms pašalinti. Tai apima molį, smėlį, smulkias rūdis.

Akvalenas

Akvalenas yra viena iš aktyvintosios anglies atmainų, tik ji nėra laisvai tekanti. Greičiau tai pluoštinė struktūra, kuri sugeria daug daugiau teršalų.

Jonų mainų junginiai

Jonų mainų dervos – skirtos bendrai vandens kokybei pagerinti. Jie suminkština jį sugerdami sunkiųjų metalų jonus. Tokiu vandeniu maloniau prausti veidą, o gerti lengviau – jis tiesiog geriau numalšina troškulį.

Sidarbas

Sidabras – užuot filtravęs, jis yra kitų medžiagų dalis ir sąveikauja su skysčiu cheminiu lygiu, išvalydamas jį nuo bakterijų. Čia ne viskas taip akivaizdu. Dažnai sidabrinis triukas naudojamas kaip rinkodaros triukas. Tiesą sakant, šis metalas turi baktericidinių savybių, tačiau toli gražu ne tai, kas aprašyta. Sidabro molekulės daug ilgiau susiliečia su vandeniu, kad jį išvalytų.

Heksametafosfatas

Heksametafosfatas yra kita medžiaga, kuri naudojama kaip priemaiša. Kaip ir jonų mainų dervos, ji išvalo vandenį nuo druskų ir daro jį minkštesnį.

Organiniai sorbentai

Organiniai sorbentai – tai gali būti, pavyzdžiui, kokoso kevalai, iš kurių gaminama filtruojama anglis. Praktiškai jis beveik nesiskiria nuo įprasto aktyvuoto, tačiau svečius galite nustebinti pasakojimais apie tai, kokį šaunų filtrą turite.

Pabaigai

Esame įpratę filtruoti šaltą vandenį. Išties, juk niekam neateitų į galvą gerti karštą. Bet jai yra ir filtrai. Sutikite, niekas nenori maudytis šiek tiek surūdijusiame vandenyje, kuris senuose namuose kartais eina per vamzdžius. Tokiu atveju turėkite omenyje, kad taupyti ant tokių filtrų neverta. Geriau išleisti šiek tiek daugiau pinigų, tačiau įsitikinkite, kad karštas vanduo nesugadins paties filtro struktūros.

Informacija parengta vadovaujantis pribus.lt medžiaga.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Darbas
Taip Pat Skaitykite