Ar verta imti paskolą stogo remontui?

stogo danga

Stogo remontas – nemalonus dalykas su kuriuo tikrai susiduria, dauguma privačių namų šeimininkų. Dėl nuolatinės vandens ar vėjo veiklos, net ir itin kokybiškai įrengtas stogas gali būti pažeistas, o kartais net ir tokiu lygiu, jog reikalinga visiškai nauja stogo danga.

Kadangi tokie remonto darbai yra išties nepigūs, dauguma žmonių rimtai svarsto pasiimti paskolą, jog turėtų pakankamai lėšų sutvarkyti savo stogą. 

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie pagrindines stogo dangų problemas, brangiausią remontą ir kodėl apie paskolą tokiems darbams yra tikrai verta pagalvoti.

Pagrindinės stogo problemos su kuriomis susiduriama

Stogo keitimas yra brangus ir daug laiko reikalaujantis projektas, todėl dažniausiai žmonės labai rimtai galvoja apie paskolą tokiems darbams. 

Kadangi reikia įvertinti ir tai kokia yra dabartinė stogo būklė, kokie yra pažeidimai, kokių darbų ir medžiagų reikės stogo keitimui, tai tikrai yra nemažai galvos skausmo sukelianti problema šeimininkams.

Žinoma, prieš įsipareigojant finansiškai, čia bus reikalingas tinkamas planas, tam, kad pinigus galėtumėte panaudoti maksimaliai tiksliai.

Pagrindinės stogo problemos yra:

  • Vandens nutekėjimas – iš esmės sutinkama, jog tai yra dažniausia su stogu susijusi problema. Čia dėl vėjo, vandens ar kitų atmosferos poveikių atsiranda tam tikri dangos pažeidimai, dėl kurių vanduo prateka ir gali rimtai pažeisti stogo konstrukciją. Tokią problemą reikėtų spręsti nedelsiant.
  • Skilusios ar nukritusios čerpės – dažniausiai čerpinėje dangoje matoma problema yra pamestos ar skilusios čerpės. Čia vėl gi kaltas būna vėjas, lietus ir kiti krituliai kurie ilgainiui padaro žalą čerpėms naudojamoms ant stogo.
  • Užsikimšę lietvamzdžiai – dauguma projektų šiais laikais yra neįmanomi be lietvamzdžių kurie užtikrina tinkamą stogo kritulių nutekėjimą nuo stogo. Jei vanduo negali pratekėti, jis aktyviau žalos stogą.

Kodėl paskola gali būti jūsų geriausias pasirinkimas

Sveikas, nepažeistas stogas yra labai svarbus, jei norite išsaugoti savo namo vertę ir savo šeimos gerovę. Nuo saulės poveikio iki vėjo padarytos žalos prižiūrėti stogą gali būti daug sunkiau nei daugelis mano.

Tačiau, jei nepaisysite stogo apžiūros ar remonto, gali atsirasti pažeidimų, pvz., puvinio, todėl jo taisymas bus daug brangesnis ir užtruks daug laiko. Jei planuojate didelį ir brangų projektą, paskola gali būti puikus būdas sumokėti už atliekamą darbą. Ypač jei nenorite išnaudoti savo santaupų arba jei turite pinigų srautų problemų. 

Jei jūsų stogas jau prateka (arba yra senesnis), rekomenduojame kreiptis į profesionalus. Apytiksliai stogų dengimo įmonių įvertinimai gali padėti apsispręsti, lopyti ar taisyti žalą. 

Tiesa remonto ir stogo pakeitimo išlaidų skirtumas dažnai reiškia, kad remontas yra ekonomiškesnis pasirinkimas. Nors tiksliai pasakyti kiek kainuoja stogo remontas yra sunku, galite drąsiai kreiptis į specialistus sąmatai atlikti projekte.

Paruošta pagal manostogas.lt informaciją.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 3

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Darbas
Taip Pat Skaitykite