UAB privalumai ir trūkumai

UAB privalumai ir trūkumai

UAB arba Uždaroji Akcinė Bendrovė yra pati populiariausia verslo forma Lietuvoje. Kaip pagrindines to populiarumo priežastis, verslininkai paprastai įvardija didelį lankstumą ir galimybę pritaikyti ją skirtingoms veikloms ir verslo dydžiams.

Tiesa, MB ar IĮ taip pat yra dažnas pasirinkimas steigiant naujas įmones. Jei svarstote apie tai ar būtent UAB steigimas bus tinkamas pagal jūsų situaciją, šis straipsnis bus būtent apie tai.

Žemiau aptarsime kokie yra pagrindiniai UAB privalumai ir trūkumai bei tai kodėl būtina neprašauti renkantis įmonės tipą.

Visų pirma, kokios bus UAB ypatybės?

Uždaroji Akcinė Bendrovė pagal apibrėžimą yra vadinama bendrovė turinti ribotą civilinę atsakomybę. 

Paparastai pagrindinės UAB ypatybės yra šios:

  • Ne mažesnis nei 2500 eurų pradinis kapitalas steigiant įmonę
  • Galimas vieno asmens ar asmenų grupės steigimas
  • Akcininkų skaičius ribotas iki 249
  • Ribota civilinė atsakomybė reikš, tai, jog akcininkai neatsakys savo asmeniniu turtu už įmonės prievoles.
  • Kaip įmonės vadovas gali būti renkamas arba vadovas, arba jai vadovauti gali valdančiųjų grupė.

Pagrindiniai UAB pliusai

Kaip pagrindiniai UAB privalumai yra įvardijami šie dalykai:

  • Nėra rizikos asmeniniu turtu. Įmonės akcininkai rizikuoja tik tuo turtu, kurį atneša į įmonę, taigi net nepasisekus verslui už prievoles nebus atsakoma asmeniniu turtu.
  • Galima patogiai pritraukti naujų akcininkų. Tai yra daroma išleidžiant naujas akcijas, taip didinant investuotojų ratą.
  • Paprasta pasitraukti iš verslo – jei akcininkas nebenori dalyvauti versle, jis gali labai paprastai pasitraukti iš verslo perduodant savo akcijas kitiems.
  • Daug lengvatų – vienas iš didžiausių pliusų yra taikomos verslo lengvatos mokesčių atžvilgiu. Taikomas tik 5 procentų pelno tarifas, vietoje 15, jeigu įmonė generuoja iki 300 tūkst. Eurų pelno ir neturi daugiau nei 10 darbuotojų.

Pagrindiniai UAB minusai

Iš pagrindinių UAB trūkumų vertėtų paminėti:

  • Reikalingas ne mažas pradinis kapitalas – kaip minėta, norint pradėti savo UAB verslą bus reikalingas 2500 eurų pradinis įnašas, kas ne visąlaik yra įmanoma pradedantiems verslininkams.
  • Sunkiau išsimokėti pelną – akcininkai iš įmonės gali išsimokėti uždirbtą pelną tik per dividendus ar kaip darbo užmokestis, kas savaime suprantama, reikš ne mažus mokesčius.

Ar verta rinktis UAB ir jums?

Įmonės pasirinkimas paprastai priklausys nuo daugelio dalykų. Visų pirma reikėtų pagalvoti apie kokį verslo tipą eina kalba, ar planuojate verslą steigti vieni ar ne ir kokie bus jūsų ateities planai bendrovei.

Nemažai verslininkų savo veiklą pradeda steigdami Individualią Įmonę ar Mažąją Bendriją, o verslui kiek išaugus perkvalifikuoja ją į UAB.

Taip yra todėl, nes nors UAB pasižymi ypatingu lankstumu, vis dėl to startuoti su ja nėra taip paprasta, ypač jeigu neturite potencialių investuojų ar pakankamai pradinio kapitalo.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme UAB pliusus ir minusus bei tai ar ją apsimoka rinktis savo įmonei. Galima sakyti, jog ši verslo forma visai neveltui yra pati populiariausia Lietuvoje, tačiau būtina tinkamai įverinti savo prioritetus prieš ją steigiant.

Paruošta su contourenterprise.lt pagalba.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Verslas
Taip Pat Skaitykite