Stresas finansų krizės metu

stresas-finansu-krizes-metu

Pinigai gana dažnai sukelia stresą ir įtampą tarp sutuoktinių. Ir dabar, per stiprų pasaulinį ekonomikos nuosmukį, daugelis pradeda nerimauti dėl savo būsto, santaupų, arba abiejų, netekimo. Jei manote, kad patiriate stresą dėl pinigų, mūsų rekomendacijos gali padėti ne tik nusiraminti, bet ir padaryti jūsų finansinę ateitį šviesesnę.

  • Išlikite ramūs

Kai susiduriame su grėsme, suaktyvėja organizmo reakcija į stresą – „kovok arba bėk“ mechanizmas, keičiantis organizme vykstančius gyvybės procesus. Padažnėja širdies susitraukimų dažnis, į kraują išsiskiria streso hormonai, tokie kaip kortizolis, įvyksta daugybė kitų pokyčių, kurie leidžia organizmui akimirksniu pasisemti energijos greitai pabėgti ar pasilikti ir kovoti. Šios strategijos veikė tūkstančius metų, tačiau ne visada aktualios šiandien. Toks energijos sprogimas ir staigus koncentracijos padidėjimas gali paskatinti veiksmą, tačiau jei kūnas tokioje būsenoje išlieka ilgą laiką (pavyzdžiui, esant lėtiniam stresui), gali nukentėti sveikata, o žala gali būti labai įvairi. Štai kodėl svarbu žinoti streso mažinimo strategijas, kurias galite naudoti įvairiose situacijose, kad sumažintumėte savo kūno reakciją, kad galėtumėte aiškiau mąstyti ir išlikti geros sveikatos. Atsikratę streso galite toliau dirbti spręsdami problemas.

Yra kelios „universalios“ streso valdymo strategijos, kurios šiuo atveju gali puikiai pasiteisinti.

  • Kvėpavimo pratimai

Kvėpavimo pratimai yra veiksmingi, nes juos galima atlikti bet kada ir bet kur. Dėmesys kvėpavimui gali padėti nusiraminti ir išlaisvinti įtampą per kelias minutes. Tuo pačiu metu kiti gali iš viso nežinoti, kad šiuo metu atliekate šiuos pratimus.

  • Progresuojantis raumenų atsipalaidavimas

Progresyvus raumenų atpalaidavimas yra dar vienas greitai veikiantis stresą mažinantis vaistas, kurį mėgstu rekomenduoti. Juk tai paprasta, nemokama ir praktikuojama bet kur. Jis taip pat gali sumažinti organizmo reakciją į stresą, kad neliktų lėtinio streso būsenoje.

  • Rašyti dienoraštį

Tiems, kurie patiria didelį stresą ir kuriems reikia veiksmų, stresą keliančių emocijų dienoraščio tvarkymas gali padėti išmesti jas iš proto. Taigi nustoji be galo galvoti apie streso priežastis ir veiksnius. Užbaikite kiekvieną žurnalo įrašą minčių šturmu, kad surastumėte sprendimus: tai leidžia geriau susitaikyti su padėtimi ir sukuria pozityvesnį požiūrį.

Nors ne visada galime kontroliuoti, kas su mumis vyksta, mūsų reakcija į gyvenimo įvykius labai priklauso nuo to, kaip matome tai, kas vyksta, ir kaip tai suprantame. Pavyzdžiui, jei įvykį gyvenime suvokiame kaip grėsmę, o ne iššūkį, galime į tai reaguoti smarkiai neigiamai arba bejėgiškumo jausmu. Jei kaltinsime save ir įsivaizduosime, kad niekas daugiau niekada nepasikeis. Jei pamirštame, kad po audros visada išlenda saulė, o šiandienos bėdos taip pat praeinančios, stresinė situacija jaučiasi dar labiau slegianti.

  • Permąstyti situaciją

Štai keletas konkrečių būdų, kaip permąstyti situaciją, kurie gali būti labai naudingi sprendžiant finansų krizę:

  1. Jei manote, kad jūsų finansinė krizė yra asmeninė nesėkmė vienokiomis ar kitokiomis formomis, priminkite sau, kad daug, daug žmonių buvo atsidūrę tokioje situacijoje. Pati situacija nėra jūsų asmeninė nesėkmė, bet darbas ją įveikti – dar vienas jūsų stiprybės rodiklis.
  2. Jei nerimaujate dėl krizės įtakos šeimai, priminkite sau, kad šeimos gali tapti stipresnės, vieningesnės, kai kartu išgyvena sunkumus, ir kad ši patirtis (nors galite ir nenorėti jos išgyventi savo noru) gali sustiprinti ir jūsų šeimą.
  3. Jei nerimaujate dėl neaiškios ateities, priminkite sau, kad vykstantys pokyčiai atneša naujų galimybių, o ateityje jūsų padėtis gali pagerėti. Net jei neturite pinigų, galite tapti laimingesni.

Ar aiški bendra prasmė? Žinodami, kaip jaučiatės, kokios mintys ateina, ir švelniai pereidami prie teigiamo, galite sumažinti patiriamą stresą. Kai nesijaučiate priblokšti itin didelio streso, galbūt netgi galėsite priimti sprendimus, kurie leistų visapusiškai išnaudoti jums atsiveriančias galimybes.

Kitas būdas permąstyti situaciją – atitraukti mintis, grįžti prie jos vėliau, nusiraminti, kai galėsi pažvelgti į ją šviežiomis akimis.

Daugelis nežino, kaip atitraukti save nuo slegiančių minčių, ypač minčių apie finansus. Žmogus nepereina prie kito dalyko, likdamas streso būsenoje. Linksminkitės su šeima ir draugais, užsiimkite pomėgiais. Net žiūrėdami komedijas per televizorių galite pakelti nuotaiką.

Šie metodai, kaip permąstyti situaciją, užsiimant kokia nors veikla, arba aukščiau išvardinti psichiniai metodai gali sumažinti stresą ir būti pirmuoju žingsniu link „spiralės aukštyn“, o ne stumti žemyn ir žemyn.

Jei atidžiai stebėsite ateityje atsiveriančias galimybes ir atsiminsite, kad jūsų laukia daug geresni laikai, dabartines finansines problemas galite išspręsti su mažiau streso. Kurdami planą turėtumėte apsvarstyti visas jums atsiveriančias galimybes (net jei atrodo, kad jų yra mažai), ir pasikalbėkite su kiekvienu pažįstamu išmintingu žmogumi, kad įsitikintumėte, jog nėra kelių, į kuriuos neatkreiptumėte dėmesio. Taigi, galite pasikalbėti su finansų ar kredito patarėju ir aiškiai suprasti, kur šiuo metu esate ir kur einate. Galite planuoti metus į priekį, bet svarbu turėti idėją, kaip jūs ketinate įveikti dabartinę krizę. Bus ne tik lengviau sugalvoti, ką daryti, vien plano buvimas gali nuraminti, kad jums nereikės nuolat rūpintis finansais ir „ką daryti“.

Be plano sudarymo ir teigiamo požiūrio, svarbu išlaikyti teigiamą požiūrį į ateitį. Jūsų ilgalaikiai tikslai gali apimti tiek finansinį stabilumą, tiek linksmą, pramogų ir intymumo kupiną gyvenimą. Trumpalaikiai tikslai gali būti tiesiog kitą mėnesį ar savaitę praleisti gana ramioje emocinėje būsenoje. Čia svarbūs ir ilgalaikiai, ir trumpalaikiai tikslai.

Galite susikurti ryškų vaizdą apie tai, ką tikitės rasti ateityje, ir dažnai jį aplankyti arba sukurti savo norų žemėlapį, kad nustatytumėte, ką norite pamatyti ateityje. Tai panašu į patarimą, dažnai duodamą vaikščiojantiems lynu: žiūrėkite į taikinį ir nežiūrėkite žemyn.

Kaip paprašyti pagalbos

Jei jaučiate, kad jūsų finansinė padėtis tokia sunki, kad negalite susitvarkyti patys, svarbu kreiptis pagalbos į kitus. Dažnai žmonės bijo arba gėdijasi prašyti kitų pagalbos, tačiau kartais prašyti yra ir protinga, ir būtina. Pagalba gali būti įvairių formų:

  • Draugai ir šeima

Žmonės, kurie tave myli, nenori matyti, kad tu kenti vienas. Nesvarbu, ar jums reikia pasikalbėti su išmintingu žmogumi, ar tiesiog verkti ant kažkieno peties, draugai ir šeima paprastai puikiai nuramina ir palaiko. Galų gale, kam dar jie egzistuoja?

  • Finansų patarėjai

Finansinių krizių metu jums reikalingą profesionalią pagalbą kartais gali suteikti žmogus, kuris pinigų krizes supranta geriau nei bet kas kitas. Neretai plano kūrimas su profesionalo pagalba gali gerokai numalšinti stresą, jauti, kad situaciją valdai, žvelgi optimistiškai ir esi ne vienas.

  • Psichologai

Nenuvertinkite kitos rūšies profesionalios pagalbos svarbos krizės metu. Kartais finansinės krizės stresas gali būti toks, kad žmogus vienas negali ir neturėtų su ja susidurti. Jei atrodo, kad šiame straipsnyje paminėti streso mažinimo metodai visiškai neadekvatūs jūsų patiriamam stresui, gali būti laikas pasikalbėti su psichologu. Jei jaučiate didžiulį beviltiškumo jausmą, nuolat prarandate susidomėjimą veikla, kuri jums įprastai patinka, arba jei tiesiog manote, kad tikriausiai jums reikia daugiau pagalbos, kvalifikuotas psichologas Fidati gali pasiūlyti būdų, kaip padėti jums šiais sunkiais laikais.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite