Laiptų turėklų pasirinkimo ypatybės

laiptų turėklai

Laiptinės tarp pirmo ir antro kaimo namo ar buto aukštų nepastebėti neįmanoma. Turėklai laiptams padės padaryti šį architektūrinį elementą ne tik gražų, bet ir saugų.
Iš ko gaminami turėklai?

Pagrindinės medžiagos, naudojamos laiptų turėklų gamyboje, yra metalas, mediena ir stiklas. Kiekvienas iš jų turi savų privalumų ir trūkumų. Straipsnyje aptarsime kokie būna laiptų turėklai.

Kalviški turėklai

Elegantiškiausias laiptų turėklų variantas. Paprašykite meistro papuošti jas dekoratyviniais elementais ir drąsiai panaudoti turtingam klasikinio ar baroko stiliaus interjerui.

Kalimo technika leidžia sukurti sudėtingą dizainą, kuris atrodo lengvesnis nei didelių gabaritų mediniai turėklai. Tokiomis atramomis įrėminti laiptai atrodo erdvūs ir neslepia erdvės. Svarbiausia nepersistengti su dizainu.

Jei norite, kad erdvė būtų dar šviesesnė, nudažykite metalą baltos spalvos, o ne tradicinės juodos arba tamsiai rudos spalvos. Galite papuošti juos aukso, sidabro ar platinos apdaila.

Dažniausiai laiptų turėklai yra iš:

 • žalvaris – iš išorės lieja auksą, atrodo turtingas;
 • ketus yra klasikinis juodasis metalas.
 • metaliniai turėklai

Vieniems lygus metalas atrodo malonus, kitiems – šaltas ir atstumiantis. Bet jei užmerksite akis prieš subjektyvią nuomonę, pamatysite akivaizdžius štampuotų laiptų turėklų pranašumus:

 1. Universalumas. Tai taikoma ir stiliui, ir vietai (viduje arba išorėje).
 2. Pelningumas. Jei palyginsite turėklus iš metalo ir medžio, pirmasis greičiausiai bus pigesnis.
 3. Jėga. Net plona kolona gali atlaikyti didelį spaudimą, o suvirinimo dėka jūs gaunate vieną monolitinę konstrukciją, kuri nieko nebijo.
 4. Patvarumas. Bet kokie metaliniai turėklai tarnaus dešimtmečius.
 5. Lengva priežiūra. Lengviau nei paprasta – reguliariai valykite dulkes minkšta šluoste.

Metalinės tvoros dažniausiai gaminamos iš patvaraus nerūdijančio plieno, lengvo aliuminio arba sunkios geležies.

Dažniausia geležinių turėklų spalva yra chromas. Bet jei reikia, rasite nikelio, vario, bronzos, aukso ar platinos variantų. Estetiškai nerūdijančio plieno atraminis stulpas atrodo minimalistiškai, todėl dažnai naudojamas moderniuose aukštųjų technologijų interjeruose.

Mediniai turėklai

Mediena yra šilta medžiaga, vien jos išvaizda daro namus jaukesnius. Mediena turi daug privalumų, palyginti su kitomis galimybėmis:

 1. prieinamumas;
 2. ekologiškumas;
 3. biudžetinė kaina;
 4. maloni tekstūra.

Rankomis ar staklėmis medienai suteikiama bet kokia forma: nuo tiesios ir skaidrios iki gražiai išlenktos.

Medinių turėklų trūkumas – jų trapumas. Net padengti, jie yra prastesni nei metalas ar grūdintas stiklas. O jei norite papuošti namus brangios medienos atramomis, remontas tikrai kainuos nemažus centus.

Populiariausi tipai:

 • Pušis. Pigu, bet ne estetiška. Tinka dažymui.
 • Maumedis. Galima tepti be apdorojimo, turi gražią tekstūrą.
 • Ąžuolas. Patvari, elitinė, brangi medžiaga.
 • Klevas. Tonuotas tinka vertingų veislių imitacijai.
 • Bukas. Savybėmis nenusileidžia ąžuolui, tačiau jis yra pigesnis.
 • Alksnis. Netinka drėgnoms ir labai sausoms patalpoms (svetainė su židiniu).

Turėklai iš medžio dažniausiai yra vertikalūs – balustrų stelažai ir vienas turėklas viršuje. Tačiau yra ir turėklų be balustrų – jų dizainas kiek primena metalines konstrukcijas.

Kitas šios natūralios medžiagos privalumas – didelis faktūrų ir atspalvių pasirinkimas net ir nedažant. Tai jums patiks, jei mėgstate medžio tekstūrą arba kuriate ekologinio stiliaus interjerą. Provansui turėklai gali būti nudažyti, skurdaus prašmatnumo, amžiaus.

Stikliniai turėklai

Stiklo akivaizdus pranašumas yra skaidrumas. Tai reiškia, kad nejaučiate netvarkos, kaip gali nutikti su pernelyg dekoruotais kaltinės geležies turėklais. Kad išlaikytumėte skaidrumo efektą, sumontuokite minimalistinius plonus turėklus be vertikalių sijų.

Jei erdvė leidžia, naudokite tamsintą, vitražą ar raštuotą stiklą – toks neįprastas dizainas taps nuostabiu akcentu ir suteiks žvalumo.

Nesijaudinkite dėl atsparumo smūgiams – laiptų trasų turėklai pagaminti iš grūdinto stiklo, todėl yra kuo patikimesni ir saugūs. Kiti privalumai:

 1. atsparumas drėgmei ir temperatūrai;
 2. ekologiškumas;
 3. dekoratyvinis.

Stiklas geriausiai atrodo kartu su medinėmis laipteliais – pasirodo stilingas, ekologiškas tandemas.

Ekonomiškesnė stiklo alternatyva yra storas plastikas. PVC plokštės atrodo beveik taip pat kaip stiklo plokštės ir laimi kaina. Tačiau jie turi daug trūkumų, tokių kaip nedraugiškumas aplinkai ir lengvas sugadinimas. Nuo dažno naudojimo turėklai greitai subraižys ir praras patrauklią išvaizdą.

Kombinuoti turėklai

Laiptų turėklai iš kelių medžiagų yra praktiškesni, patikimesni, saugesni už kitus. Pavyzdžiui, jei ant metalinių atramų uždėsite medinį turėklą, bus daug maloniau į juos įsikibus.

Kitas duetas – stiklas ir metalas. Stiklo plokštes papildo nerūdijančio plieno turėklai, todėl pastatas yra saugesnis.

Trečias derinys – medis ir stiklas. Kaip ir ankstesnėje versijoje, stiklas atlieka stelažų vaidmenį, o medis – turėklus. Gerai, jei šios medžiagos taip pat aktyviai dalyvauja interjere.

Šaltinis: tureklai.net

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite