Kaip pasirinkti įtempiamas lubas?

įtempiamos lubos

Įtempiamos lubos yra estetiškos, nebrangios, praktiškos, greitai montuojamos ir, jei reikia, lengvai atnaujinamos – nereikia keisti karkaso, užtenka sumontuoti naują drobę. Šių privalumų derinys užtikrino jų populiarumą – pirkėjai juos renkasi vis dažniau, o gamintojai nuolat plečia asortimentą. Dabar vartotojai jau turi rinktis iš dešimčių variantų. Kurios įtempiamos lubos geresnės – medžiaginės ar PVC, blizgios ar matinės, su kokiu tvirtinimo tipu? Pabandykime tai išsiaiškinti.

Įtempiamų lubų privalumai

Įtempiamos lubos yra ištisinis lakštas, pritvirtintas išilgai kambario kontūro. Tai tarsi ištempta membrana ir sudaro idealiai lygų paviršių.

Diegimo technologija apima tik keletą operacijų:

  • Prie sienų palei patalpos perimetrą tvirtinamas specialios formos laikantis profilis.
  • Prie lubų tvirtinamos sietyno ir/ar kitų lubinių šviestuvų tvirtinimo detalės.
  • Reikiamo dydžio skydas iš anksto pritvirtinamas prie profilio ir įtempiamas.
  • Taikoma galutinė įtampa.
  • Technologiniai plyšiai aplink perimetrą uždaromi specialiu guminiu profiliu. Diegimas baigtas.

Toks įtempiamų lubų įrenginys paslepia perdangos plokščių įtrūkimus ir kitus panašius defektus, leidžia išilgai lubų nutiesti elektros laidus, oro kondicionavimo vamzdžius ir kitas komunikacijas su minimaliu darbu. Pats montavimas trunka tik kelias valandas.

Palyginimas su tradicine lubų apdaila pagal trukmę ir sudėtingumą yra visiškai nenaudingas. Tinkavimas, vėlesnis glaistymas, dažymas – visa tai ir ilga, ir nešvaru.

Įtempiamoms luboms pakanka pašalinti senas byrančias dangas ir jas nugruntuoti, kad būtų didesnis patikimumas. Po to galite nedelsdami pereiti prie diegimo.

Išvardijame pagrindinius įtempiamų lubų privalumus:

  1. greitas montavimas be purvo (gręžiant susidaro nedidelis dulkių kiekis);
  2. minimalus senų lubų paruošimas ir remontas;
  3. įtempiamos lubos paslepia virš jų nutiestas komunikacijas (laidus, vėdinimo kanalus ir kt.);
  4. didelis spalvų ir paviršiaus tekstūrų pasirinkimas;
  5. technologija leidžia kurti kelių lygių ir kreivines struktūras;
  6. galite sumontuoti įmontuotus šviestuvus;
  7. mažos bendros išlaidos, palyginti su kitų tipų apdaila.

Trūkumai apima

  1. sumažėja kambario aukštis;
  2. 100% sintetinė medžiaga, kuri atbaidys visko, kas natūralu, prikibusius;
  3. drobė gali būti sugadinta dėl neatsargumo.

Įtempiamų lubų tipai pagal medžiagas ir montavimo technologiją

Bendru pavadinimu „įtempiamos lubos“ po šiuo terminu slepiasi dvi skirtingos technologijos. Jie skirstomi pagal drobės medžiagą į audinį ir PVC plėvelę. Abi technologijos gali būti naudojamos tiek atskirai, tiek kartu su kitomis rūšimis. Pavyzdžiui, kai viena dalis pagaminta iš gipso kartono, o kitoje dalyje naudojama įtempimo technologija.

Medžiaginės įtempiamos lubos

Drobė yra poliesterio audinys, impregnuotas poliuretano junginiu. Medžiaga patvari ir beveik nesitampo, paviršius matinis, galimos kelių spalvų. Meninė spauda taip pat gerai priglunda prie audinio. Galite pasirinkti įtempiamas lubas su gatavu raštu arba užsisakyti individualų nuotraukų atspaudą.

Dėl tankios struktūros tokia drobė yra atspari pradūrimams ir įpjovimams. Jis nekeičia savo savybių esant temperatūrai nuo -40 °C iki +80 °C. Tai vienas pagrindinių skirtumų tarp medžiaginių lubų ir PVC plėvelės lakštų, kurie žemoje temperatūroje tampa trapūs.

Medžiaginių lubų montavimui naudojamas profilis su užsegimu. Drobė pradedama specialia mentele tarp žiedlapių, kur ji saugiai pritvirtinama.

Medžiaginių įtempiamų lubų montavimo technologija yra paprasta, nereikia specialios įrangos. Netgi mėgėjas meistras gali susitvarkyti su paprastos formos lubų įrengimu. Parduodant yra paruoštų įtempiamų lubų rinkinių, skirtų savarankiškai montuoti.

Įtempiamos PVC lubos

PVC plėvelė turi daug daugiau spalvų ir tekstūrų nei poliesterio audinys: Lygios plėvelės yra blizgios ir satino. Matinis yra padalintas į paprastą ir tekstūruotą. Be paprastų drobių, yra didelis pasirinkimas filmų su raštu. Pavyzdys yra dangaus vaizdas, padarytas nuotraukų spausdinimu.

PVC plėvelės įtempiamos lubos turi du trūkumus, išskiriančius jas nuo medžiaginių – elastingumo praradimą žemoje temperatūroje ir nepriimtinumą pjūviams bei pradūrimams be jų papildomos lokalizacijos pagalbinėmis medžiagomis. Taigi, montuojant šviestuvus, aplink plėvelės skylę iš anksto klijuojamas specialus žiedas.

Jei kyla klausimas, kokias įtempiamas lubas pasirinkti balkonams, lodžijoms, namams sezoniniam gyvenimui ar kitoms nešildomoms patalpoms, yra tik vienas atsakymas – audinys. Yra du pagrindiniai PVC lakšto tvirtinimo būdai. Jie skiriasi kaina ir eksploatacinėmis galimybėmis.

Šaltinis: lubumenas.com

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Darbas
Taip Pat Skaitykite